DIJELI

Iza Atletskog kluba “Prnjavor” još je jedan u nizu uspješnih nastup obogaćenih medaljama.

Na 22. Vidovdanskoj trci koja je juče održana u Brčkom, Prnjavorčani su osvojili su osam  medalja.

Vidovdansku trku koja je ujedno bila i prvenstvo BiH i RS, obilježio je Nikola Petrović koji je osvojio prvo mjesto u trci na 10.000 metara, čime je odbranio titulu prvaka BiH osvojenu prošle godine. Pored titule državnog prvaka, Petrović je završio kao prvoplasirani i kada je u pitanju prvenstvo Republike Srpske.

Dobru formu ove sezone potvrdila je i Gabrijela Šestić koja je trku na 10.000 metara završila kao drugoplasirana, što je u konačnici značilo da je titula viceprvaka RS otišla u Prnjavor. Uz Petrovića i Šesticevu istakli su se i najmlađi članovi Atletskog kluba “Prnjavor” koji su osvojili dva zlata i dva srebra i jednu bronzu. Do zlatnih odličja stigli su Andrej Vasić i Filip Radulović, srebra su  osvojile Neda i Jovana Radulović, a bronzu Jana Živković.

Uz beogradski Partizan, Prnjavorčani su najuspješniji klub Vidovdanske trke, koja se u Brčkom organizuje od 1996. godine, a međunarodni karakter ima od 2001. godine.