DIJELI

Proteklog vikenda članovi atletskog kluba “Prnjavor” nastupili su na Novogodišnjem mitingu koji je bio u organizaciji atletskog kluba “Crvena Zvezda”. Po ugledu na prethodna takmičenja u 2018. godini članovi našeg kluba su ostvarili izvanredne rezultate i zaključili ovu izuzetno uspješnu sezonu. Dvije zlatne medalje u konkurenciji mlađih juniora osvojio je Milan Vidović na trkama na 60m i 200m (22:94, mlađe i stariji juniorski rekord BiH). Srebrnu medalju u konkurenciji starijih juniora na distanci od 1500m osvojio je Nikola Petrović. Jelena Gajić je u trci na 800m osvojila zlatnu medalju, a za kraj ove takmičarske godine ostvarila je normu za Mediteranske igre (januar 2019., Francuska) sa rezultatom 2:09:02. Koliko je ova sezona bila uspješna govori i činjenica da je se klub okitio sa ukupno 224 medalje (93 zlatne medalje, 69 srebrnih medalja i 62 bronzanje medalje). Treba izdvojiti da imamo 11 titula prvaka Bosne i Hercegovine i 10 titula prvaka Republike Sprske.