DIJELI

Na regionalnom prvenstvu osnovnih i srednjih škola Republike Srpske – Male olimpijske igre, koje su održane 06. aprila ove godine u Banjoj Luci, atletičari osnovnih i srednjih škola opštine Prnjavor, osvojili su osam medalja; jednu zlatnu, dvije srebrene i pet bronzanih.

Aleksandar Legenović iz Osnovne škole ”Nikola Tesla” Prnjavor, je u trci učenika na 100 m osvojio zlatnu medalju.
Magdalena Katana iz Osnovne škole ”Branko Ćopić” Prnjavor, je u trci učenica na 800 m osvojila srebrnu medalju.
Aleksandar Trivunović i Ljubinka Savković iz Osnovne škole „Branko Ćopić“ Prnjavor, su u bacanju kugle osvojili bronzane medalje.
Vedran Mrkaljević i Suzana Dostanić, iz Osnovne škole „Branko Ćopić“ Prnjavor, su u skoku u dalj osvojili bronzane medalje.

Đorđe Đukić iz Gimnazije Prnjavor i Nikola Petrović iz Ekonomske škole Prnjavor, su u trci na 1000 m osvojili srebrnu i bronzanu medalju.

Osvajači zlatnih i srebrenih medalja na Regionalnom prvenstvu su izborili plasman u finale Malih olimpijskih igara , koje će se održati u Banjoj Luci 04. maja ove godine.