DIJELI

Na Sokocu je juče održano prvenstvo Republike Srpske za starije juniore, na kojem su zablistali prnjavorski atletičari koji su osvojili 5 medalja.

Titulom prvaka RS okitio se Nikola Petrović u disciplini 3.000 metara, čime je nastavio niz od sedam titula u 2017. godini. Milan Vidović odvojio je srebrnu medalju u skoku u dalj. On je skokom od 5 metara i 75 cm postavio i svoj lični rekord.

Uspješni su bili i ostali člano i atletskog kluba “Prnjavor”. U trci na 800 metara, na pobjedničkom postolju našle su se dvije Prnjavorčanke. Maja Kuzmanović osvojila je drugo, a Suzana Dostanić treće mjesto. Uspjeh atletičara iz Prnjavora upotpunio je mladi David Golić, koji je uz lični rekord osvojio treće mjesto u trci na 1.000 metara.